Serwery Avasta zarażone malware. Uważajcie!
Programy

Co się stanie jeśli nie przedłużysz subskrypcji antywirusa?

Program antywirusowy jest czymś niezbędnym w każdym komputerze. Można by powiedzieć, że jeśli komputer nie działa online, to nie ma takiej konieczności. Jednak z drugiej strony czy funkcjonują dzisiaj takie komputery?

Mamy do czynienia z ogromną ilością zagrożeń w sieci, złośliwego oprogramowania i wirusów komputerowych. Są coraz bardziej zmyślne, potrafią omijać różnego rodzaju zabezpieczenia. Dlatego też ważne jest nie tylko to, aby mieć zainstalowane odpowiedniej jakości oprogramowanie antywirusowe, ale jednocześnie aby nie zapominać o dokonywaniu niezbędnych aktualizacji takiego oprogramowania.

Może zainteresuje Cię również: jak przeskanować telefon w poszukiwaniu wirusów?

Jak wybrać właściwy program chroniący przed wirusami komputerowymi?

Subskrypcja antywirusa jest opłacana na określony czas. Po jego upływie powinna być ona przedłużona. Nie mówimy tutaj o programach bezpłatnych.

Można również skorzystać z oferowanych opcji autoodnawiania subskrypcji, aczkolwiek należy o tym fakcie pamiętać, jeśli nie chcemy subskrypcji odnawiać. Na rynku mamy dostępnych wiele różnych propozycji w tym względzie. Oczywiście warto tutaj spojrzeć na ranking antywirusów, który podpowie nam, która z ofert będzie najbardziej dla nas korzystna. Ranking antywirusów przede wszystkim wskazuje na te nazwy produktów, które są wiarygodne, sprawdzone i rzetelne. Między innymi można zwrócić uwagę na takie nazwy jak:

Właściwy program antywirusowy powinien chronić przed konkretnymi typami zagrożeń istniejących w sieci, powinien dawać możliwość dokonywania skanowania, powinien samoistnie wykrywać określone zagrożenia.

Subskrypcja odnawialna – należy pamiętać

Oczywiście firma, która sprzedaje oprogramowanie antywirusowe, zadba o to, aby danego klienta powiadomić o dacie wygaśnięcia subskrypcji. Nie leży to jedynie w kręgu zainteresowania użytkownika komputera, ale także w gestii tejże firmy, to dla niej określony zysk. Czy warto odnawiać subskrypcję?

Zawsze jest to korzystne i wskazane. W internecie pojawia się wiele nowych zagrożeń. Cały czas trzeba posiadać aktualną bazę wirusów, aby się przed nimi bronić. Jeśli dany użytkownik zaufał konkretnej marce oprogramowania antywirusowego, i się ono sprawdziło, to warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Co jeśli jednak całkowicie zapomnimy o fakcie konieczności odnowienia subskrypcji antywirusa?

Możemy mieć wówczas pewien problem, a wirusy mają otwarte okno do zasobów naszego komputera. W takiej sytuacji bowiem antywirus przestaje aktualizować bazy danych wirusów. Może dojść do sytuacji, w której jego sprawność zostanie bardzo obniżona. Będziemy bardziej narażeni na utratę ważnych danych i obniżenie bezpieczeństwa działania komputera. Tym samym jako użytkownicy danego urządzenia, przestaniemy być odpowiednio chronieni, a komputer też nie będzie pozytywnie odpowiadał na zadane polecenia skanowania poszczególnych jego obszarów.

Jeśli subskrypcja antywirusa została wykupiona na dany okres, należy pamiętać o tym, żeby ją przedłużyć bądź też dokonać zakupienia innej, lepszej wersji takiej subskrypcji. Tak naprawdę nie musimy o tym pamiętać, ponieważ o konieczności przedłużenia takiej subskrypcji zostaniemy poinformowani przed jej upływem. Istotne jest jednakże to, abyśmy nie zignorowali takiego powiadomienia.

Należy pamiętać o tym, że kwestia bezpieczeństwa w sieci, kwestia ochrony przed wirusami jest w dobie współczesnej czymś kluczowym. Mamy do czynienia z tak dużą ilością zagrożeń, że tak naprawdę nie można skutecznie chronić się przed wirusami komputerowymi jeśli nie będziemy dysponować wysokiej jakości oprogramowaniem antywirusowym. Na pewno w tejże kwestii nie należy również nadmiernie oszczędzać, ponieważ to się może odwrócić przeciwko nam i narazić nas na dosyć potężne straty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.