spyware
Programy

Programy spyware

Prawie każdy ma smartfona oraz laptopa, tablet czy też inny rodzaj komputera. Obecność w sieci jest czymś naturalnym. Jednocześnie też każdy chciałby, aby część umieszczanych informacji, danych, trafiała tylko i wyłącznie do wąskiej grupy odbiorców. Tymczasem nie zawsze jest to możliwe. Wydawać by się mogło, że w sieci jesteśmy anonimowi, ale w rzeczywistości tak nie jest. W dużej mierze tak się dzieje z uwagi na to, że do sieci swoje trzy grosze wkładają tak zwane oprogramowania typu spyware. Czym one są?

Programy spyware – co to jest

Najkrócej rzecz ujmując, tenże typ oprogramowania służy do szpiegowania w sieci. Dzięki spyware możliwe jest wysyłanie różnych informacji oraz ich zbieranie bez wiedzy danego użytkownika sieci. Najprostszym przykładem jest oprogramowanie, które śledzi aktywność danej osoby w sieci, odwiedzane strony internetowe, stosowane przeglądarki internetowe, itp. Oprogramowanie typu spyware może zbierać o danej osobie pewne informacje, może zbierać i przekazywać dane do logowania, zbierać różne loginy oraz hasła. Dlatego też stosowanie odpowiedniego zabezpieczenia przed oprogramowaniem szpiegującym staje się współcześnie nie tylko czymś opcjonalnym, ale raczej czymś koniecznym.

Ponadto również jeżeli wybieramy jakiekolwiek pliki, dokładnie powinniśmy zapoznać się z umowami licencyjnymi. W tymże względzie nie należy działać pochopnie i bynajmniej nie należy bagatelizować owego oprogramowania szpiegującego spyware. Każdego dnia jesteśmy na nie narażeni, a właściwe zabezpieczenie staje się tym samym elementem niezbędnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.