VPN – czy warto korzystać z takiej ochrony? Panda Antywirus daje Ci ją w standardzie!
Programy

VPN – czy warto korzystać z takiej ochrony? Panda Antywirus daje Ci ją w standardzie!

Z roku na rok zagrożeń związanych z użytkowaniem Internetu przybywa w zatrważającym tempie. Z pewną pomocą przychodzi VPN. Czym więc jest VPN? Co oznacza ten skrót? Czy do poprawnego korzystania z komputera trzeba wyposażyć się właśnie w VPN? I co na to mówią standardy ujęte w Antywirusie Panda?

Co to jest VPN?

Z języka angielskiego skrót VPN rozwija się jako Virtual Private Network czyli wirtualna sieć prywatna. Co więc kryje się pod tym pojęciem? Możliwość anonimowego korzystania z zasobów Internetu oraz bezpieczne przesyłanie danych. VPN więc szyfruje dane w celu ich ochrony.

W jaki sposób działa VPN?

Sposób działania VPN pozwala chronić użytkownika i jego działania w sieci. Zwykle dostawca usług internetowych po wpisaniu przez użytkownika adresu danej strony otrzymuje żądanie i przekierowuje je w wybrane miejsce. Dzięki temu dostawca ma dostęp do wszystkich danych wpisywanych przez użytkownika i może śledzić jego zachowania. Zdobyte w ten sposób informacje (np. historię przeglądania) może także udostępniać organom administracyjnym, reklamodawcom i innym podmiotom, co niekoniecznie może odpowiadać użytkownikowi. Z pomocą przychodzi tutaj VPN. Za jego pośrednictwem żądanie dostępu do strony zostaje przekierowane najpierw na serwer VPN, który ukrywa adres IP i sprawia, że wszystkie przesyłane dane są szyfrowane. Dzięki temu każdy kto przechwyciłby te dane nie będzie w stanie zrobić z nich żadnego użytku – zaszyfrowane informacje są niemożliwe do odczytania.

Komu potrzebny jest VPN?

Czy VPN potrzebny jest każdemu? Nie – jeśli nie korzystasz z Internetu. Dzisiaj jednak trudno wyobrazić sobie korzystanie z komputerów czy też smartfonów bez dostępu do sieci. VPN jest zatem przydatnym narzędziem kiedy często korzystasz z różnych punktów Wi-Fi, często podróżujesz między różnymi krajami, gdzie rząd może blokować dostęp do niektórych stron – co za pośrednictwem VPN można łatwo ominąć wykorzystując zmienne IP. Wirtualna sieć prywatna przyda się także do ukrycia historii przed różnymi podmiotami, a także pozwoli na bezpieczne przesyłanie plików.

Skąd wziąć VPN?

Antywirus Panda już w swojej podstawowej wersji oferuje skuteczną ochronę danych użytkownika. Dzięki takiemu rozwiązaniu, otrzymujesz w pakiecie doskonałą ochronę swojego komputera wraz z VPN, który zabezpieczy wszystkie Twoje ruchy w sieci. Panda doskonale radzi sobie z ochroną sprzętów, które działają w oparciu o systemy Mac i Android. Jest także w stanie zabezpieczyć urządzenia zewnętrzne oraz USB – co jest szczególnie przydatne przy częstym korzystaniu z różnych sprzętów, a także chroni sieć Wi-Fi. Im bardziej rozbudowaną wersję antywirusa Panda wybierzesz, tym więcej funkcji będzie oddane do Twojej dyspozycji.

W zależności od Twoich potrzeb możesz dodatkowo zyskać kontrolę rodzicielską, bezpieczny menedżer haseł, system CleanUp i zaawansowaną ochronę przed ransomware, phishingiem oraz innymi zagrożeniami. Antywirus Panda skutecznie zaszyfruje i zabezpieczy wszystkie Twoje dane i pozwoli Ci bezpiecznie korzystać z Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.