Paca w ciągłej podróży, czyli cyfrowi nomadzi
Media

Paca w ciągłej podróży, czyli cyfrowi nomadzi

Praca zdalna ostatnimi czasy zyskuje na popularności. Nie ma wątpliwości co do tego, że daje ona dużo korzyści. Pracując z każdego zakątka świata, można zarabiać tym samym nie rezygnując ze swoich planów, Jest to również idealny czas na samorealizację, którą daje nam możliwość pracy przez komputer.

Gdzie pracują cyfrowi nomadzi?

Bez wątpienia są to osoby, które zrezygnowały ze stabilnej pracy na etacie, na rzecz pracy w ciągłych podróżach. Osoby te często się przemieszczają lub zostają w jednym miejscu przez dłuższy czas. Decydując się na taką pracę, często muszą mierzyć z różnego rodzaju przeciwnościami. Nie ma co ukrywać, że praca w zatłoczonych kawiarniach lub restauracjach może być jednak pewnego rodzaju utrudnieniem. Tym bardziej, gdy trzeba przeprowadzić poważne spotkanie lub skupić się na bardziej wymagających zadaniach. Na przekór tym problemom stworzono biura coworkingowe stworzone właśnie z myślą o osobach pracujących zdalnie. Są to przestrzenie, w których można wynająć biurko lub salę na godziny. Nowoczesne biura tego typu niemalże przypominają te, w których ludzie pracują etatowo. Urządzenia wielofunkcyjne typu drukarka, nielimitowana kawa, herbata. Niesamowitym atutem tych miejsc jest także możliwość skorzystania z porad księgowych lub warsztatów oraz dostęp do pokoju gier lub nawet drzemek. Do wyboru jest również biuro z  oknem lub bez, lub usługa hot desk, która oznacza, że siada się tam, gdzie akurat jest wolne miejsce.

Zobacz również: Co to jest Cryptojacking?

Cyfrowy nomada – Jak nim zostać?

Na taki styl życia decydują się głównie freelancerzy, mali lub średni przedsiębiorcy lub sturt-upowcy. Nie ma wątpliwości co do tego, że bycie cyfrowym nomadą wiąże się przede wszystkim z porzuceniem stabilności w każdym aspekcie życia, finansowego również. Jest to rezygnacja z dotychczasowego życia, na rzecz odkrywania nowych bodźców . Wiadome jest to, że podróże działają inspirująco na ludzi wielu profesji takich jak: pisarzy, malarzy, fotografów, czyli ludzi o artystycznej duszy i głębokiej wrażliwości na czynniki środowiskowe. Jednak nie ogranicza się tylko do tych profesji.

Zobacz również: Ransomware – co to jest?

Przed podjęciem tej kluczowej decyzji, należy poważnie rozważyć argumenty za i przeciw. Decyzja nie należy do najłatwiejszych. Wypadało by opracować budżet, odłożyć środki na sytuację, na które nie ma się wpływu. Ważnym aspektem może okazać się to, by zacząć taką pracę jeszcze przed wyjazdem i zobaczyć jak to wygląda, czy taki styl życia nam odpowiada. Kwestią równie ważną jest sprecyzowanie harmonogramu, który pozwoli nam efektywniej zwiększać swoją produktywność. Oferty można znaleźć na stronach takich jak: Useme czy ogólnie w mediach społecznościowych. W wybranych zawodach ważną kwestią będzie założenie własnej strony internetowej, w celu reklamowania danej usługi, bądź usług. Możliwość skorzystania z pomocy innych cyfrowych nomadów może okazać się przydatną lekcją. Znaleźć ich można na specjalnie utworzonych w tym celu grupach na facebooku, ale także na aplikacjach typu Meetup czy Couchsurfing.

Bez wątpienia praca jako cyfrowy nomada to krok do niezależności, wolności, oraz możliwość pracy w każdym zakątku świata. Jest to także pogłębianie swoich doświadczeń życiowych oraz duchowych.  Bezspornie żyjemy w społeczeństwie, dla którego najważniejsza stała się swoboda, wolność, ale przede wszystkim wybór. Podróżowanie połączone z pracą, którą się robi z pasją to idealne połączenie. Dla osób, które w internecie czują się jak ryba wodzie, zawód ten to już nie mgliste marzenie, to rzeczywistość, którą sami wykreują.

Zobacz również: Co się stanie jeśli nie przedłużysz subskrypcji antywirusa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.