Telefon, opaska fitness i Internet - co je łączy
Media

Telefon, opaska fitness i Internet – co je łączy?

Trzy narzędzia, które zostały stworzone do różnych celów – telefon, opaska fitness i internet. Ich podstawowe funkcje zakładały odpowiednio: wykonywanie połączeń, liczenie kroków i odległości oraz szybką wymianę informacji. Rozwój technologii pozwolił na połączenie tych trzech narzędzi, tworząc całkiem ciekawą hybrydę do kontrolowania aktywności fizycznej. Przejdźmy przez to monitorowanie z perspektywy każdego narzędzia.

Opaska fitness podstawą do monitorowania aktywności fizycznej

Smartbandy, inteligentne opaski, opaski fitness – to różne nazwy na jedno sprytne urządzenie. Czym jest? To niewielka elektroniczna pastylka umożliwiająca mierzenie aktywności fizycznej. W podstawowej wersji opaska liczy wykonane kroki, mierzy pokonaną odległość i często przelicza te wartości na ilość spalonych kalorii. Dodatkowo opaska przypomni Ci o braku ruchu i zbyt długim czasie siedzenia pełniąc rolę motywatora. W zależności od wybranego modelu inteligentnej opaski jej funkcjonalność może być dużo bardziej rozbudowana. 

Co jeszcze oferują smartbandy?

Większość modeli inteligentnych opasek jest odporna na zachlapania. Dzięki temu możesz nosić je podczas deszczu, mycia rąk czy też pod prysznicem. Część opasek jest całkowicie wodoodporna, co umożliwia pływanie, a nawet nurkowanie – co pozwala na śledzenie Twojej aktywności również w sportach wodnych. Istnieją smartbandy monitorujące tętno, a także czynność serca. Ciekawą funkcją jest monitorowanie czasu i jakości snu. Dzięki niej dowiesz się czy Twój sen jest efektywny, jak dużą część czasu stanowił głęboki, a jaką płytki sen. Z innych równie przydatnych funkcji mamy oczywiście wyświetlanie daty i godziny i możliwość włączenia alarmu. Do tego opcja wyszukiwania smartfona i wyświetlanie powiadomień, dotyczących połączeń i wiadomości przychodzących na smartfona.

Telefon w wersji smart – mierz swoje wyniki

Aby w pełni wykorzystywać możliwości opaski należy sparować ją ze smartfonem. Zwykle odbywa się to za pomocą technologii Bluetooth. Jest to możliwe dzięki instalacji specjalnego oprogramowania ze sklepu obsługującego Androida lub iOSa. Z opaski wszelkie zarejestrowane dane są przesyłane bezpośrednio do aplikacji. Dzięki temu masz stały podgląd na swoje postępy i możesz ustalać cele do osiągnięcia. Wiele aplikacji umożliwia łączenie się ze znajomymi – dlatego możecie wzajemnie się motywować, chwaląc się swoimi osiągnięciami. 

Internet i wykorzystanie portali społecznościowych – inspirująca motywacja 

Z aplikacjami ściśle związany jest internet. Oprócz połączenia ze znajomymi, możesz czerpać inspiracje i motywacje z portali społecznościowych. Dla wielu opasek i aplikacji powstały grupy społecznościowe zrzeszające fanów smartbandów. Istnieją też aplikacje poboczne, które łączą się z oprogramowaniem odczytującym wyniki ze smartbandów. Aplikacje te dotyczą np. możliwości liczenia kalorii, ustalania diety albo planów treningowych. Wokół nich też budowane są społeczności, szczególnie w celu wymiany doświadczeń, pomysłów na posiłki oraz motywowania dzięki chwaleniu się swoimi osiągnięciami. 

Dla kogo smartbandy?

Smartbandy i aplikacje często wykorzystywane są przez sportowców, ale również przez osoby, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. W końcu wykorzystanie opaski pozwala zadbać o codzienny ruch i aktywność fizyczną. Być może z opaską będzie Ci łatwiej pozbyć się “oponki” – w końcu możesz z nią spać, a nawet się kąpać. Takie rozwiązanie zadziała jak dodatkowy motywator, a nawet jako osobisty trener przypominający o aktywności. Opaski są więc dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zadbać o dobrą kondycję. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.