Programy

Czy praca zdalna jest równie efektywna?

Każda praca ma jakiś sens. Jednakże z punktu widzenia funkcjonowania firmy, bardzo ważne jest to, aby dana praca była nie tylko efektywna, ale także aby była ona sprawnie wykonywana. W dobie współczesnej coraz więcej czasu, myśli i działań poświęca się tematyce pracy zdalnej. Jest to forma pracy, która zyskuje coraz większą popularność. Bardzo ważne jest jednak zadać pytanie o to czy taka forma pracy może być tak samo efektywna jak praca wykonywana w biurze, bezpośrednio w siedzibie firmy? Jak najbardziej tak pod warunkiem zastosowania odpowiednich, profesjonalnych narzędzi. Niezbędne będzie oczywiście także pełne zaangażowanie poszczególnych pracowników, ale to już jest zupełnie odrębne zagadnienie.

Dobre narzędzia gwarancją sukcesu

Jeśli praca zdalna ma być efektywna, nie może zabraknąć najwyższej jakości narzędzi pracy. Bez wątpienia do takich narzędzi należy zaliczyć platformę Microsoft 365, która jest następcą pakietu Office 365. Platforma ta zapewnia nie tylko możliwość wykonywania sprawnej pracy zdalnej, ale ponadto również dużą wagę przywiązuje się tutaj do kwestii bezpieczeństwa. Z punktu widzenia przedsiębiorcy, właściciela firmy, niezwykle istotne są dwie cechy owej platformy:

– bardzo wysoka wydajność pracy niezależnie od miejsca przebywania

– znaczące ograniczenie niezbędnych formalności

Większa wydajność bez względu na miejsce pracy

Dzięki platformie Microsoft 365 praca zdalna może być znacznie bardziej wydajna i efektywna. Przede wszystkim platforma ta zawiera w sobie wszystkie ważne aplikacje znane z pakietu Office. Mowa jest o Word, Excell czy też o Power Point. Program daje możliwość swobodnego komunikowania się pomiędzy pracownikami firmy, komunikowania się także z kontrahentami, z klientami. Umożliwia to na pewno poczta mailowa, rozbudowany kalendarz, funkcja spotkania, czat oraz połączeń. Bardzo istotnym elementem jest także bardzo mocno rozbudowany magazyn w chmurze, którego pojemność wynosi aż 1 TB. Microsoft 365 pozwala na tworzenie różnego rodzaju przydatnych ankiet, sond oraz kwestionariuszy, dzięki którym w bardzo krótkim czasie można zebrać różnego rodzaju istotne informacje oraz dane. To kolejny z elementów pozwalających pracować zdalnie w bardzo efektywny sposób. Takie funkcje platformy jak Microsoft Teams czy też Power Automate pozwalają na szeroki dostęp do różnego rodzaju aplikacji, pozwalają na bardzo mocne i efektywne zautomatyzowanie procesów biznesowych, na których de facto się bazuje w codziennych obowiązkach. Tym samym owa platforma znacząco usprawnia proces pracy zdalnej i czyni go tak samo efektywnym jak praca wykonywana bezpośrednio w siedzibie firmy.

Oczywiście nie każdy rodzaj pracy może być wykonywany w sposób zdalny. Jednakże dzięki nowoczesnym rozwiązaniom ogromna ilość pracy jest jak najbardziej możliwa do zrealizowania z własnego domu czy też z dowolnego miejsca, w którym pracownik firmy się znajduje. To znaczące ułatwienie, aczkolwiek nie należy zapomnieć zarówno o stosowaniu profesjonalnych narzędzi jak i o zastosowaniu odpowiedniego poziomu zabezpieczeń.

Zobacz również: Jak Microsoft 365 zmienia pracę zdalną na lepszą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.