Wrześniowa wpadka Netii – w sieci opisy reklamacji
Programy

Jak wygląda najlepsza ochrona przed wirusami?

Ochrona antywirusowa jest elementem niezbędnym niezależnie od tego, do jakich celów używany jest komputer. Zasadniczo na palcach ręki można policzyć komputery, które nie są podłączone do internetu. Tym samym zagrożenie atakami wirusów komputerowych dotyczy znakomitej ilości urządzeń. Aby móc mówić o skutecznej ochronie przed wirusami, należy sięgnąć po profesjonalne oprogramowanie, należy sięgnąć po markowe oprogramowanie. Między innymi można tu wskazać na firmę Norton, a w szczególności na nowy jej program o nazwie Norton 360. Na chwilę obecną nie jest on jeszcze dostępny w Polsce, aczkolwiek w bardzo krótkim czasie powinien on trafić na polski rynek i do polskich użytkowników. Tenże program występuje w trzech podstawowych wersjach. Są to:

  • – Norton 360 Standard
  • – Norton 360 De Luxe
  • – Norton 360 Premium

Każda z tych wersji jest odmienna, aczkolwiek mają pewne elementy wspólne. Ponadto też każda z tych wersji zabezpiecza komputery i inne urządzenia łączące się z internetem w sposób bardzo skuteczny.

Korzyści płynące z posiadania Norton 360

Z punktu widzenia klienta, użytkownika komputera, bardzo ważne są możliwe do uzyskania korzyści. Do tych, które należy przypisać temu oprogramowaniu, na pewno należy zaliczyć między innymi możliwość zabezpieczenia aż do dziesięciu różnych urządzeń. Taka możliwość istnieje w odniesieniu do wersji Premium, przy czym przy wersji De Luxe mowa jest o maksymalnej ilości pięciu urządzeń, a przy wersji Standard mowa jest o jednym urządzeniu. Ważnym elementem tego oprogramowania na pewno jest możliwość uzyskania specjalnej ochrony dla dzieci korzystających z internetu. Taka możliwość istnieje w odniesieniu do wersji Premium. Coś, co znajduje się w każdej z wersji to usługa 100% Virus Protection Promise.

W tejże usłudze użytkownik otrzymuje dostęp do pomocy udzielanej przez specjalistę. Ta pomoc pozwala maksymalnie i skutecznie zabezpieczyć dane urządzenie lub urządzenia przed działaniem złośliwego oprogramowania. Wracając jeszcze do wersji Premium, należy wskazać na możliwość skorzystania z dodatkowych 25 GB miejsca w chmurze, gdzie można zapisywać kopie zapasowe związane z oprogramowaniem.

Norton 360 to program kompletny, który zyskał bardzo pochlebne opinie specjalistów. Dzięki temu zyskał on również bardzo dużą wiarygodność już na starcie, zanim jeszcze trafił on do użytkowników. Norton 360 jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wykazywane przez rynek na pojawiające się zagrożenia w sieci. Tych jest coraz więcej, a poza tym również są one coraz bardziej zmyślne i coraz bardziej zaawansowane. Tym samym potrzeba jest, aby instalować coraz doskonalsze oprogramowanie antywirusowe i Norton 360 spełnia te oczekiwania. Poza tym jednak istotnym elementem jest na pewno ostrożność użytkowników, której nie jest w stanie zastąpić nawet najlepszy program antywirusowy. Warto taki program oczywiście posiadać, warto go zainstalować i czuć się bezpiecznym, ale warto również poznać i zastosować w praktyce zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.