gry komputerowe
Zagrożenia

Gry komputerowe

Gry komputerowe to bardzo szerokie pojęcie. W dzisiejszych czasach coraz to młodsze pokolenia dzieci potrafią obsługiwać komputer. Ten sprzęt jest dla nich zabawką, która jest bardzo interesująca. Na początku są to bardzo proste gry sprawnościowe na przykład prowadzenie samochodu czy też odbijanie piłeczki. Z czasem i wiekiem zaczynają grać w gry przygodowe, a później bardziej skomplikowane, – gdy strategiczne, przy których trzeba umieć coś planować.

Uzależnienie od gier

Granie w gry jest przyjemne, ale i łatwo się od nich uzależnia. Często rodzice nie zwracają uwagi na to, ile ich dzieci spędzają czasu przy komputerze, a jak są świadomi, to czasami nie widzą w tym nic złego, zwłaszcza wtedy, kiedy widzą, że dziecko umie z niego bardzo dobrze korzystać, a na przykład oni jako rodzice nie mają zielonego pojęcia o obsłudze komputera. Nie są świadomi w ogóle konsekwencji, jakie ciągną za sobą gry komputerowe i ogólnie zbyt długie przesiadywanie przed komputerem. Niekiedy tracą kontakt z rzeczywistością, nie mają żadnej aktywności ruchowej, nie spędzają czasu z rówieśnikami, a często zarywają noce. Komputer to partner wręcz idealny patrząc oczami dziecka.

Zawsze można na niego liczyć, kiedy mają ochotę na gry, zawsze jest gotowy, nie męczy się przy tym, nie jest marudny. Niekiedy daje poczucie władzy, ponieważ dzieci mają wpływ na to, co się wydarzy w dalszej części gry. Są to rzeczy, których czasami nie są w stanie dostać, otrzymać w realnym życiu. Popyt na gry był zawsze, ludzie wydają bardzo dużą ilość pieniędzy, aby uszczęśliwić swoje pociechy. Niekiedy jednak dzieci uciekają w świat gier, ponieważ nie mają zrozumienia u swoich rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.