Libre Office7.0
Programy

Libre Office7.0

Libre Office 7.0 to program komputerowy, który stanowi bardzo dobrą alternatywę dla pakietu MS Office. Bardzo istotną z punktu widzenia użytkowników informacją jest na pewno to, że ów program biurowy jest dla każdego darmowy. Jednocześnie też jest on na tyle mocno rozbudowany i funkcjonalny, że z powodzeniem może być użytkowany w każdej firmie. Jest to pakiet biurowy, ale jednocześnie też można go bez wątpienia stosować we własnym domu.

Praca z dokumentami

Wedle opinii użytkowników jak i fachowców, jest to najlepszy darmowy program biurowy, który pozwala wykonać wszystkie podstawowe czynności. Najnowsza wersja tego programu, tego pakietu biurowego pozwala znacznie szybciej pracować z różnymi dokumentami. Zasadniczo jeśli mówimy o programach biurowych, to większość osób wskaże na Microsoft Office jako na najlepszy i najbardziej wydajny pakiet programów biurowych. Jednakże tenże Microsoft Office to pakiet, za który trzeba zapłacić. W przypadku Libre Office 7.0 nie ma tego elementu, a jedynie trzeba ów pakiet programowy ściągnąć na swoje urządzenie.

Czy to dobre rozwiązanie?

Ważnym elementem jest to, że ów pakiet jest znacznie lepszym rozwiązaniem w odniesieniu do dokumentów zapisywanych w formacie DOCX, PPTX oraz XLSX. Dodatkowo w najnowszej wersji tego programu mamy do czynienia z wieloma poprawkami i udoskonaleniami związanymi z natywnym formatem open- sourceowym edytora – ODF. Następną nowością w tejże wersji programu jest zastosowanie akceleracji, która bazuje na GPU oraz silnik graficzny. Ów nowoczesny silnik graficzny sprawia, iż w najnowszej wersji programu mamy do czynienia z ogromnym przyspieszeniem, a tym samym ze znacznie większą wydajnością. Poza tym także mamy tutaj do czynienia z szeregiem nowoczesnych narzędzi, które ułatwiają funkcjonowanie oraz dają znacznie więcej możliwości. Między innymi nowością w tymże programie, w tejże nowej wersji programowej jest jest zaktualizowana galeria kształtów, w której mamy do czynienia z szeregiem nowych strzałek, ikon oraz diagramów.

Nowoczesny nawigator

Warto również wskazać na Writera, w którym mamy zastosowanego nowego Nawigatora. Tenże nowoczesny Nawigator jest bardziej funkcjonalny w porównaniu do poprzednich wersji programu jak również będzie on znacznie łatwiejszy w obsłudze. Jest to wręcz idealny program, który pozwala na normalną i sprawną pracę biurową. W odniesieniu do Libre Office, w tym nie tylko do tej najnowszej wersji, trzeba zaznaczyć, iż znacznie częściej znajduje on swoje zastosowanie u prywatnych użytkowników.

Powodem tego jest to, że jest to wersja bezpłatna, a tym samym użytkownik nie musi ponosić żadnych kosztów mając przy tym dostęp do szeregu programów pozwalających wykonywać różne ważne czynności. Libre Office 7.0 jest programem, który posiada spore zaufanie użytkowników. Jest to program bardzo łatwy w obsłudze, a tym samym każdy bez wątpienia jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego. Najnowsza wersja tego programu jest znacznie bardziej funkcjonalna od poprzednich, a tym samym daje znacznie więcej realnych możliwości do pracowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.