wybór hostingu
Media

Elementy, na które należy zwrócić uwagę wybierając hosting

Hosting jest czymś nieodłącznym jeśli ktoś wybiera stronę internetową, tworzy ją oraz chce udostępnić w sieci www. Bez usług hostingowych nie jest bowiem możliwe to, aby dana strona internetowa funkcjonowała w sieci, a użytkownicy mieli jakiekolwiek szanse na to, aby ową stronę móc odnaleźć w internetowych przeglądarkach. Usługi hostingowe są obecnie proponowane przez bardzo wiele podmiotów. Jakość tychże usług może być zróżnicowana, a zatem jak najbardziej słusznym wydaje się zadanie pytania o to, na jakie elementy warto i należy zwrócić uwagę w momencie, w którym decydujemy się na wykupienie usług hostingowych?

Strona www

Tenże aspekt będzie miał bowiem kluczowy wpływ na dalsze funkcjonowanie naszej strony internetowej. Na pewno istotnych będzie kilka parametrów działania danego serwera. W tym względzie na pewno warto jest zwrócić uwagę chociażby na takie pojęcie, jakim jest Uptime. Mowa jest tutaj o czasie bezawaryjnego działania serwera, który wyrażany jest w procentach. Jeśli dany serwer proponuje wartość 99%, to będziemy mogli mówić o wartości optymalnej. Jednocześnie też jeśli dany usługodawca nie zapewnia wartości Uptime wynoszącej 99%, to warto zwrócić uwagę na to czy ów usługodawca w zamian proponuje jakieś rekompensaty finansowe w sytuacji, gdy owa wartość nie jest osiągana.

Jak działa serwer?

Na pewno bowiem można będzie wówczas mówić o mniejszej wydajności działania danego serwera, na którym umieszczona jest dana strona internetowa. Bardzo istotnym aspektem jest także stan techniczny danego serwera. W tym przypadku istotny jest stan techniczny poszczególnych dysków jak również i stan techniczny innych podzespołów. Brak odpowiedniej jakości w tym względzie będzie miało kluczowe znaczenie dla sprawności funkcjonowania danego serwera.

Przestarzałość dysków i podzespołów będzie sprawiać, że serwer nie będzie spełniał oczekiwań klientów i tym samym nie będzie od sprawny. Na pewno bardzo istotne będzie to, aby dany serwer, dana firma oferująca usługi hostingowe, posiadała wystarczającą szybkość łącza. Brak tego elementu będzie jednoznaczny z brakiem odpowiedniej wydajności dla danej strony internetowej, a to będzie tak naprawdę element dyskwalifikujący firmę hostingową jako godną polecenia. Innymi parametrami, na które także trzeba zwrócić uwagę, jest na pewno bezpieczeństwo, jakie jest zapewniane. Poza nim również trzeba wskazać na dostępne w danym serwerze technologie, przyznany limit powierzchni dyskowej, dostępny transfer, backup czy też przekroczenia limitów.

Warto również wskazać na to, że usługi hostingowe mogą być świadczone bezpłatnie jak i odpłatnie. Wybór hostingu nie jest czymś bardzo oczywistym i nie jest to obojętne, z usług jakiego podmiotu będziemy korzystali. W tym względzie należy bowiem dokonać bardzo szczegółowego oglądu tego, co oferuje dana firma świadcząca usługi hostingowe. Poziom świadczonych usług w tymże względzie jest dosyć zróżnicowany, a więc warto korzystać z usług tych podmiotów, które oferują najlepsze warunki, które oferują najlepsze parametry hostingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.