host
Media

Czym jest host?

Pojęcie hostu nie jest bynajmniej czymś nieznanym. Czy jednak tak naprawdę wiemy czym tak naprawdę jest ów host i do czego służy? Pojęcie hostu bardziej znane jest człowiekowi jako host sieciowy. Host jest urządzeniem, które należy odnieść do urządzeń komputerowych. Pomaga on w prowadzeniu skutecznej komunikacji z innymi hostami funkcjonującymi w sieci. Pojęcie hostu dotyczy zarówno klientów jak i serwerów. Warto podkreślić, że host może działać zarówno jako serwer jak również jako klient. Istotą jest to, że wszystkie serwery w nomenklaturze funkcjonują jako hosty. Natomiast z drugiej strony należy powiedzieć, że nie wszystkie hosty to oczywiście serwery. Słowo host odnosi się do sytuacji, w której funkcjonują co najmniej dwa systemy komputerowe, które są połączone za pomocą systemu linii telefonicznych oraz za pomocą modemów. Stąd właśnie należy wywnioskować, że każdy system, który posiada określone dane, spełnia wszelkie warunki do tego, aby móc go nazwać hostem. Jeśli spojrzeć na pojęcie hostu pod kątem funkcjonalności, należy podkreślić to, że podstawowym jego zadaniem jest spełnianie żądań użytkownika danego urządzenia.

Czym jest host?

W sposób szczególny mowa jest tutaj o oferowaniu aplikacji, zasobów informacyjnych oraz usług wszystkim węzłom w sieci oraz poszczególnym klientom. To podstawowa funkcjonalność hostów, ale nie jedyna. Należy bowiem wskazać także na to, że host może wysyłać informacje do graczy, może spełniać funkcje węzła hostingowego dla różnych witryn internetowych. Wyróżniamy różne rodzaje hostów. Należy tutaj wskazać na Cloud Hosty, na Remote Hosty oraz na Web Hosty. Cloud Hosty działają w taki sposób, iż wiele różnych serwerów może funkcjonować jako jeden. Dla takiego jednego serwera wydajność stron internetowych jest gwarantowana przez wiele różnych maszyn. Remote Hosty to pojęcie, które należy odnieść do serwerów w sieciach prywatnych lub też w publicznym internecie.

Prywatna sieć publiczna

Tenże host odznacza się nieco inną lokalizacją fizyczną od tej, do których dostęp użytkownik uzyskał przy pomocy prywatnej sieci czy też przy pomocy internetu. Pozostały jeszcze Web Hosty. Inaczej rzecz ujmując mowa jest tutaj o serwerze sieciowym, którego zadaniem jest zarówno przechowywanie jak i przesyłanie danych dedykowanych jednej lub też kilku różnym stronom internetowym. Warto także nadmienić o takim elemencie, jakim jest nazwa hosta. Czym ona jest? To nic innego jak swoista etykieta, którą przypisuje się do określonego urządzenia w sieci. Czemu służy owa etykieta? Jej zadaniem jest odróżnienie jednego urządzenia, jednego komputera od innych w sieci. Host to tak naprawdę zatem nie jest żadne tajemnicze pojęcie, ale coś bardzo prostego oraz oczywiście coś bardzo istotnego w funkcjonowaniu komputerów oraz w funkcjonowaniu sieci komputerowych. Do pojęcia hostów należy odnieść także kilka innych elementów, które są jak najbardziej istotne. Mowa jest chociażby o wirtualnym gospodarzu czy też o maszynie wirtualnej hosta. Dla laika nazewnictwo być może nieistotne, ale dla działania sieci już tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.