Jak ściągnąć muzykę z YouTube?
Media

Jak ściągnąć muzykę z YouTube?

Dostęp do ulubionej muzyki oraz filmików jest szeroko możliwy dzięki powszechnemu dostępowi do internetu. Jednakże w rzeczywistości ów nieograniczony dostęp do sieci nie zawsze jest możliwy. Dlatego też warto ściągnąć ulubione kawałki muzyczne oraz filmiki i móc z nich korzystać niezależnie od dostępności online. Najbardziej popularnym serwisem, dzięki któremu można dokonać ściągnięcia ulubionych plików, jest oczywiście YouTube. Powstaje jednakże pytanie o to, w jaki sposób można legalnie i w prosty sposób dokonać ściągnięcia tego, co interesuje daną osobę?

Sposoby na proste ściągnięcie plików z YouTube

Tak w zasadzie to należy mówić o trzech podstawowych sposobach na to, aby móc ściągnąć ulubione pliki z YouTube i je mieć cały czas przy sobie. Chodzi mianowicie o:

  • zastosowanie aplikacji,
  • zastosowanie dodatkowej wtyczki do przeglądarki internetowej,
  • skorzystanie z określonych stron internetowych.

Zastosowanie aplikacji

Możliwych do zastosowania aplikacji jest bardzo wiele. Tym samym istnieją bardzo szerokie możliwości ściągania tego, co ulubione. Jedną z tych najlepszych, sprawdzonych przez wiele osób i zarazem także bezpiecznych jest aplikacja o nazwie Youtube-dl. Jest to program, który zawiera wiele opcji przekładających się na spore możliwości użytkownika. Tutaj nie wymaga się dostępu do wersji premium jak również nie ma miejsca instalowanie dodatkowego oprogramowania. Jedyne, co należy zrobić, to dokonać pobrania pliku oraz wywołać go za pomocą linii poleceń. Jest to aplikacja, która umożliwia ściągnięcie kompletnych playlist, a zatem jednocześnie jest to najbardziej rozbudowana z aplikacji. Minusem dla osób nie będących na bieżąco z techniką komputerową jest fakt, iż owa aplikacja działa na zasadzie linii poleceń, a tym samym nie posiada ona interfejsu graficznego.

Dodatkowe wtyczki do przeglądarek internetowych

Dodatkowe wtyczki do ściągania filmów i muzyki z serwisu YouTube są również dosyć popularnym rozwiązaniem. Stosowne rozszerzenia są możliwe do pobrania za pomocą określonych stron w przeglądarce. Kluczowe jest wpisanie hasła YouTube download i przejście do rozszerzeń, które mają najlepsze opinie oraz największą liczbę pobrań. Jako przykład można podać:

  • YouTube Downloader,
  • YouTube Video and Audio Downloader,
  • Easy YouTube Video Downloader Express,
  • YouTube Download.

Strony internetowe służące do pobierania

Tak naprawdę mowa jest o najprostszym ze sposobów na ściągnięcie ulubionej muzyki oraz ulubionych filmów z serwisu Youtube. W tym względzie należy wpisać stosowny adres URL, a na ekranie powinien pojawić się plik audio lub też plik video, który następnie można pobrać. W tym przypadku jednak bardzo często zdarza się, iż dany plik jest uszkodzony. Tym samym jest to wprawdzie najprostszy sposób na ściągnięcie plików, ale z drugiej strony nie zawsze będzie on spełniał oczekiwania danego użytkownika. Warto więc korzystać z innych metod, które są bardziej niezawodne i jednocześnie też są one bardziej skuteczne, dają lepszy rezultat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.