Czy ochrona komputera przed wirusami za darmo jest skuteczna?
Programy

Czy ochrona komputera przed wirusami za darmo jest skuteczna?

Zastanawiasz się, w jaki sposób chronić swój komputer przed atakiem hakerów i złośliwymi programami. Czy wystarczy wybór darmowego oprogramowania antywirusowego, czy też musimy zdecydować się na płatne, często drogie oprogramowanie? Dobrej jakości program antywirusowy to podstawa aby nasz komputer był bezpieczny. Wysokiej jakości antywirus zapewnia zadowalający stopień ochrony klienta i okazuje się, że darmowe programy również pozytywnie przechodzą test bezpieczeństwa.

Jaki wybrać antywirus – płatny czy darmowy?

Wybierając antywirus darmowy upewnijmy się, że wybrana przez nas wersja w pełni spełni oczekiwania. Potencjalny użytkownik Internetu, który nie prowadzi firmy i nie przechowuje haseł do niej, z całą pewnością może wybrać darmowy antywirus. Z kolei, kiedy komputer to nasze główne narzędzie pracy, wówczas lepiej postarać się o płatny program.

Darmowy antywirus zapewne sprawdzi się, gdy na komputerze przechowujemy głównie zdjęcia, filmy czy książki. Bez obaw możemy pozostać tutaj przy darmowym rozwiązaniu. W innych sytuacjach musimy wiedzieć, że płatne programy proponują nam szerszy zakres usług i dzięki nim korzystanie z komputera jest niemal w stu procentach bezpieczne.

Jaki darmowy antywirus wybrać?

Jeżeli decydujemy się na bezpłatny antywirus, powinniśmy wybrać ten z górnej półki. Najlepszymi propozycjami są:

  • Avast sprawdzi się znakomicie, jeżeli będziemy używać niekomercyjnie komputera podłączonego do Internetu. Cechuje się on świetnymi testami skuteczności wśród darmowych programów. Oczywiście, jeżeli chcesz korzystać z Avastu wówczas pamiętać należy o jego częstych aktualizacjach. Głównymi zaletami programu są: skanowanie w czasie bootowania, kontrola skryptów, oraz analiza pobieranych danych.
  • Doskonałym programem antywirusowym, całkowicie za darmo jest również Kaspersky Free. Jest to jeden z najlepszych programów, który w wysokim stopniu chroni nasz komputer. Zapewnia zabezpieczenie w dużym stopniu przed programami szpiegującymi. Walorem jest też jego polska wersja językowa.
  • Sophos Mobile Security sprawdza się świetnie na urządzeniach wyposażonych w android. Różnorodne testy potwierdzają jego skuteczność i świetnie radzi sobie z wykrywaniem wirusów. Oczywiście lepiej kontroluje dostęp do danych, jest szybki i całkowicie darmowy. Cechuje się też łatwością w obsłudze oraz przejrzystym interfejsem.

Jeżeli chcesz zadbać o swój komputer a jednocześnie nie płacić, darmowy antywirus doskonale się sprawdzi. Polecamy jednak zapoznać się z nową ofertą na produkty serii Norton 360, które niedługo pojawią się w ofercie polskich sklepów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.