Programy

Wyłączenie programów działających w tle

Działanie programów uruchomionych w tle może być powodem wystąpienia pewnych problemów. Dlatego też w niektórych sytuacjach bardzo ważne jest to, aby takie programy móc wyłączyć, aby wiedzieć, jak to zrobić. W tym miejscu właśnie chcemy się skupić na tym, w jaki sposób można dokonać wyłączenia programów działających w tle, dzięki czemu można także pozbyć się kilku problemów. Z jakimi problemami możemy w takiej sytuacji mieć do czynienia? Na pewno jednym z kluczowych może być zupełny brak reakcji w momencie, w którym chcemy uruchomić jakąś grę. Poza tym jeśli uda nam się już uruchomić jakąś grę, to może dojść do automatycznego jej powrotu do pulpitu zarówno przy próbie jej uruchomienia jak i już w momencie jej uruchomienia. Możemy mieć do czynienia z czarnym ekranem, przez co uruchomienie gry lub innego programu nie będzie możliwe.

Obniżenie wydajności gry

Poza tym również możemy mieć do czynienia z obniżeniem wydajności gry, co oczywiście będzie skutkować brakiem zadowolenia z tego tytułu i niemożność uzyskania satysfakcji w grze. Jeśli mowa o problemach związanych z działaniem innych programów w tle, to ma to w głównej mierze związek z uruchamianiem gier, gdyż to one generują największe potrzeby związane z wydajnością. Jednym ze sposobów na pozbycie się problemów jest na pewno wyłączenie tych programów działających z tle na czas instalacji danej gry lub też na czas uruchomienia gry. W tym przypadku może być również mowa o programach antywirusowych. Oczywiście niezbędne programy należy następnie załączyć z powrotem. W pewnych sytuacjach możemy mieć do czynienia z pewnym konfliktem wynikającym z jednoczesnego działania programów zwyczajowo uruchamianych przy starcie systemu. Jeśli dochodzi do takich sytuacji, można oczywiście takie programy czasowo wyłączyć. Wyłączenie takich programów jest możliwe i nie jest to trudne. Tak naprawdę bowiem wykonać kilka prostych kroków.

Programy działające w tle

Programy działające w tle w głównej mierze mogą przeszkadzać osobom grającym. Nie zdarza się to zawsze, aczkolwiek jest to zjawisko, które nie jest także rzadkie. Dlatego też warto wiedzieć, jakie kroki można poczynić, aby móc z tym problemem sobie poradzić. Poszczególne kroki zalecane do wykonania to wciśnięcie klawiszy Logo Windows+R, wpisanie msconfig i zatwierdzenie. W zakładce usługi należy zaznaczyć pozycję ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft i kliknąć wyłącz wszystkie. Następnie w zakładce uruchamianie należy zaznaczyć wyłącz wszystkie. Kolejnym krokiem będzie ponowne uruchomienie urządzenia. Komputer powinien uruchomić się w trybie czystego bootowania. Jeśli w tym momencie gra będzie się uruchamiać bez żadnego problemu, to oznacza, że faktycznie któryś z programów działających w tle jest elementem przeszkadzającym. Aby móc wrócić do normalnych ustawień, w zakładce o nazwie ogólne należy zaznaczyć pozycję normalne uruchamianie i wybrać ponowne uruchomienie urządzenia. Kilka prostych kroków jest w stanie znacząco poprawić funkcjonowanie gier jak również funkcjonowanie całego komputera z programami w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.