wirus komputerowy
Zagrożenia

Rodzaje wirusów komputerowych

Wirusy komputerowe możemy sklasyfikować biorąc pod uwagę wiele różnych kategorii. My w tym miejscu będziemy chcieli wyróżnić kilka różnych rodzajów wirusów komputerowych, które stanowią większe lub mniejsze zagrożenie dla naszych urządzeń, dla naszych komputerów.

Jakie wirusy wyróżniamy?

Wskażemy na wirusy pasożytnicze, towarzyszące, plików wsadowych, makrowirusy, rezydentne, nierezydentne. Oczywiście nie musimy tych nazw znać na pamięć, ale powinniśmy nasze komputery odpowiednio zabezpieczyć. Jednocześnie też musimy tutaj wskazać na inny podział wirusów komputerowych. Mowa jest mianowicie o typach infekcji komputerów. W tym względzie można wyróżnić konie trojańskie, robaki internetowe, Haoxy, Exploity, Web worm, bindery, keyloggery oraz bomby logiczne. Tutaj również znajomość tych nazw w niczym nam nie pomoże, ale również bardzo ważne jest to, aby po prostu odpowiednio chronić zasoby swoich komputerów przed możliwością ich zainfekowania którymś z owych wirusów.

W dobie współczesnej mamy do czynienia z coraz większą ilością różnych wirusów komputerowych. Każdego dnia powstają i dostają się do sieci różne złośliwe oprogramowania, których należy unikać i które stanowią pewne zagrożenie dla komputerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.