nieszkodliwe wirusy
Programy

Wirusy, które nie szkodzą

Wirusy komputerowe zasadniczo szkodzą zasobom komputera na różne sposoby. Co dzień pojawia się coś nowego, przed czym należy się chronić. Patrząc jednak nieco wstecz, można również wskazać na pewne wirusy komputerowe, które nie tylko nie czyniły żadnej szkody, wywoływały uśmiech na twarzy użytkownika urządzenia jak również w pewnych przypadkach nawet można było mówić o pewnym pozytywnym działaniu, o usuwaniu pewnych zbędnych elementów z komputera. Dzisiaj trudno jest z takim nieszkodliwym wirusem komputerowym się zetknąć, aczkolwiek kilka lat wstecz jak najbardziej taki element się pojawiał.

Nieszkodliwe wirusy

Aby móc poznać owe nieszkodliwe wirusy, aby móc wskazać na pierwszy jego egzemplarz, należy wrócić się aż do roku 1971. Wiadomo, że był to czas, kiedy komputeryzacja była w powijakach i za nic nie można ówczesnych czasów porównać z tymi współczesnymi. Ten pierwszy nieszkodliwy wirus nazywał się Creeper. Był to wirus typu robak. Jego działanie sprowadzało się do tego, że poszukiwał on w sieci innych komputerów, w następnie się do nich logował. Skopiowany wirus w danym urządzeniu objawiał się tym, iż na ekranie pojawiał się komunikat o treści Jestem Creeper, złap mnie, jeśli potrafisz. To tak w zasadzie wszystko, co można powiedzieć o tym wirusie, ponieważ nic więcej on nie robił. Innego rodzaju nieszkodliwy wirus to chociażby Stoned. To kolejny przykład wirusa, który nie wyrządzał żadnej szkody, a dodatkowo użytkownika nieraz rozśmieszał. Tym razem na ekranie komputera pojawiał się komunikat o treści Twój komputer jest teraz naćpany.

Nie tylko złośliwe oprogramowanie

Zalegalizować marihuanę. Takich przykładów związanych z nieszkodliwymi wirusami komputerowymi można podać bardzo wiele. Tak naprawdę jednak mowa jest o czasach przeszłych, w komputeryzacji nawet czasach prehistorycznych. Dzisiaj nie ma wirusów, które tylko i wyłącznie objawiają się wyświetlaniem komunikatu na ekranie urządzenia. Oczywiście mamy do czynienia z pewnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, które nie wyrządza większej szkody. Mowa jest chociażby o oprogramowaniu szpiegującym. Te może w komputerze funkcjonować przez wiele lat. Jednakże każdy komputer jest także narażony na innego rodzaju wirusy, na innego rodzaju złośliwe oprogramowanie, które może doprowadzić do uszkodzenia komputera, zniszczenia jego zasobów, utraty ważnych danych oraz do utraty finansów. Wirusy pojawiają się każdego dnia i tym samym potrzeba jest zastosowania odpowiedniej jakości zabezpieczeń. Jest to nieodłączny element, w który powinien zaopatrzyć się każdy posiadacz komputera. Bez stosownego zabezpieczenia ponosimy bowiem zbyt duże ryzyko, mamy zbyt wiele do stracenia. Dzisiejsze wirusy są bardziej zmyślne, można nawet powiedzieć, że to inteligentne oprogramowanie złośliwe, którego głównym celem jest zniszczenie zasobów komputera czy też wyłudzenie pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.