reset
News

Twardy reset

Twardy reset czasem przydałby się człowiekowi w życiu. Jednakże pojęcie to w głównej mierze odnosi się do komputerów, do telefonów komórkowych. Czy pojęcie twardego resetu jest potrzebne? W pewnych sytuacjach jest to najlepsze rozwiązanie, a czasem nawet jest to jedyne rozsądne rozwiązanie. W jaki sposób przeprowadza się ów twardy reset i czy jest to bezpieczne dla każdego urządzenia? Przede wszystkim twardy reset urządzenia jest przeprowadzany po to, aby móc przywrócić ustawienia fabryczne.

Ustawienia fabryczne w komputerze

Oczywiście należy jasno podkreślić, że owo przywrócenie ustawień fabrycznych jest związane z tym, iż całkowicie ulegają wymazaniu wszelkie zapisane dane. Dokonywane ustawienia ulegają wykasowaniu, a materiały zapisane ulegają całkowitej utracie. Jeśli więc komuś zależy na zachowaniu pewnych danych, informacji, to zaleca się wpierw wykonanie kopii zapasowych. Dotyczy to zarówno komputerów jak i smartfonów. Zdalne zapisywani kopii zapasowych rządzi się określonymi regułami, a zatem bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, jak się to prawidłowo wykonuje. Jeśli dokonujemy owego twardego resetu, zanim usunięte zostaną z urządzenia wszelkie dane, to należy pamiętać, aby owo urządzenie było podłączone do źródła zasilania. Jeśli bowiem w trakcie wykonywania poszczególnych operacji związanych z twardym resetem wyczerpaniu ulegnie bateria urządzenia, to może okazać się konieczne stawianie na nogi całego systemu, a to już bardzo poważna operacja. Poza tym warto pamiętać o tym, aby przed przystąpieniem do twardego resetu naładować baterię urządzenia co najmniej w połowie.

W jaki sposób dokonać twardego resetu w smartfonie?

Tutaj procedura jest bardzo prosta. Sprowadza się ona do tego, aby jednocześnie nacisnąć klawisz włączania oraz klawisz zwiększania głośności urządzenia. Te klawisze powinny zostać przytrzymane przez około trzydzieści sekund bądź też do momentu, w którym na ekranie urządzenia pojawią się ikony z menu głównym. W momencie, gdy będziemy mieli dostęp do owego menu głównego, należy wybrać opcję o nazwie wymaż dane / reset do ustawień fabrycznych. Inną opcją dla wykonania twardego resetu jest wybranie ikony ustawienia. W tej opcji należy następnie wybrać opcję kopii zapasowych i resetowania. Kolejnym krokiem jest wybór opcji przywracania ustawień fabrycznych, a następnie należy przejść do resetowania urządzenia oraz do wymazania wszystkiego. Twardy reset nie powinien być wykonywany bez konkretnych podstaw. W toku użytkowania urządzenia mamy bowiem do czynienia z zapisywaniem na nim bardzo ważnych informacji. Dlatego też wykonanie owego twardego resetu wiąże się po prostu z utratą czegoś ważnego, z utratą ważnych informacji, ważnych danych. Ich zapisanie w postaci kopii zapasowych sprawia, że nie są one tracone bezpowrotnie, aczkolwiek powoduje to nieco więcej pracy. Niemniej jednak w sytuacji zagrożenia ze strony złośliwego oprogramowania, w sytuacji dokonania określonych zniszczeń w systemie przez to złośliwe oprogramowanie, wykonanie twardego resetu staje się konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.