Programy

Czy praca zdalna to telepraca?

Pojęcie telepracy sprowadza się do wykonywania pewnych obowiązków pracowniczych przez telefon. W dużej mierze można tę formę podporządkować pracy zdalnej i tym samym nie musi być ona wykonywana w siedzibie firmy. Niemniej jednak pojęcie telepracy nie może być równane do pracy zdalnej. W dobie współczesnej bowiem mamy do czynienia z wieloma różnymi możliwościami wykonywania pracy zdalnej, mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi narzędziami, które ten rodzaj pracy umożliwiają.

Narzędzia pracy zdalnej

Jednym z ważnych elementów wykorzystywanych w pracy zdalnej jest telefon. Dzisiaj jednak szerokie, a nawet coraz szersze możliwości daje komputer stacjonarny, komputer mobilny, osobisty czy też korzystanie ze smartfona. Aby oczywiście praca zdalna była możliwa, potrzeba nie tylko stosownego urządzenia, ale równocześnie też odpowiedniego, wysoko zaawansowanego oprogramowania. Przykładem doskonałym w tym miejscu jest platforma Microsoft 365 jako następca doskonale znanego pakietu Office 365.

Praca zdalna z każdego miejsca na świecie

W swojej istocie praca zdalna nie może ograniczać się tylko do korzystania z telefonu, do kontaktu telefonicznego. Nie może być również wykonywana tylko i wyłącznie z poziomu własnego domu. Tutaj bardzo ważne jest korzystanie z szerokich możliwości, jakie ona daje i te możliwości właśnie można realizować za pośrednictwem Microsoft 365.

Zalety Microsoft 365

Wskazując na tę platformę, w głównej mierze należy skoncentrować się na jej zaletach. Do tych ostatnich zaliczymy:

– zawartość pakietu Office – najnowsza, najbardziej aktualna wersja Word, Powerpoint, Excell

– możliwość swobodnego kontaktowania się z klientami, ze współpracownikami przy pomocy poczty mailowej, programu Outlook, Exchange

– usługa Microsoft Teams, która daje szerokie możliwości w zakresie komunikowania się – czat, telespotkania, telekonferencje, videorozmowy

– obszerny magazyn w chmurze o pojemności 1 TB

Sprawna praca zdalna

Platforma Microsoft 365 to z jednej strony znacznie większe możliwości, możliwość korzystania z dodatkowych aplikacji, kontaktowania się z klientami i współpracownikami z dowolnego miejsca na świecie, w tym również z własnego prywatnego urządzenia. Jednakże to nie wszystko. Nie zapomniano bowiem tutaj o zastosowaniu najnowszych, najlepszych, profesjonalnych zabezpieczeń przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami w sieci, a te przecież każdego dnia mnożą się w ogromnym tempie. Dzięki temu praca zdalna jest nie tylko bardzo sprawna, ale także bardzo bezpieczna, co w obliczu ogromnej konkurencji, tempa życia, rozwoju technologii ma kluczowe znaczenie.

Telepraca to tylko jeden z elementów wchodzących w skład pracy zdalnej. Oczywiście ten element jest nadal powszechnie wykorzystywany i jest ważny. Niemniej jednak dzięki stosownym urządzeniom oraz właściwemu oprogramowaniu, możliwości dotyczące pracy zdalnej są w dobie współczesnej o wiele bardziej szerokie. Microsoft 365 jest platformą, która w tym względzie jest obecnie najbardziej chętnie wykorzystywana.

Zobacz również: Czy praca zdalna jest bezpieczna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.