wirusy komputerowe
Zagrożenia

Rodzaje wirusów komputerowych

Wirusy komputerowe podobnie jak i te ludzkie, mogą siać spustoszenie w komputerach. Są niebezpieczne z uwagi na to, że możemy nie tylko utracić dostęp do komputera, ale ponadto również możemy utracić bardzo ważne dane, hasła do naszych kont bankowych, a także po prostu możemy utracić nasze pieniądze.

Wirus w komputerze

Początkowo obecność owych wirusów może nie wydawać się zbyt groźna. Mogą pojawiać się jakieś usterki, komputer może wolniej pracować, mogą wyskakiwać jakieś reklamy, inne okienka. W pewnym momencie jednakże może dochodzić do usuwania plików oraz mogą być wyrządzane inne poważne szkody. Mówiąc o rodzajach wirusów komputerowych, wskażemy chociażby na Spyware, Ransomware, Adware, Worms czy też Spamy. Przykładem wirusów mogą być wirusy płyty głównej, makrowirusy, wirusy włamaniowe, plikowe, wielowarstwowe czy też klasterowe. Skuteczna ochrona przed wirusami w głównej mierze sprowadza się do zastosowania odpowiedniego programu antywirusowego.

Jeśli w naszym komputerze nie mamy zbyt poufnych danych, to wówczas wystarczającym powinno okazać się zastosowanie bezpłatnego programu antywirusowego. Jednakże jeśli owe dane są bardzo ważne, to wówczas konieczne będzie zastosowanie bardziej zaawansowanego programu przeciw wirusom komputerowym. Ponadto oczywiście należy zachować ostrożność, należy nie otwierać podejrzanych e-maili i załączników oraz stosować wielostopniowe hasła dostępowe, zwłaszcza do kont bankowych. Stosowanie się do takich zasad pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z komputerem.

One thought on “Rodzaje wirusów komputerowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.