Programy

Ransomware

W sieci mamy do czynienia z różnymi rodzajami wirusów komputerowych. Jednym z nich jest ransomware. Dla prywatnego użytkownika sama nazwa nie ma większego znaczenia. Jednakże na pewno ważne jest mieć tę świadomość, że ransomware jest rodzajem wirusów komputerowych, które są związane z określonymi możliwymi do wystąpienia uszkodzeniami. Inaczej rzecz ujmując wirusy typu ransomware nazywane są także scareware oraz rogueware.

Ograniczenie dostępu

Najprościej rzecz ujmując oprogramowanie typu ransomware powoduje ograniczenie dostępu do zasobów komputerowych i jednocześnie następuje żądanie wydania okupu. Jeśli chodzi o najbardziej niebezpieczne ataki wywołane przez wirusy typu ransomware, to były one powodowane przez Cryptolocker, Locky, Petya, WannCry oraz Cerber. Jak powstaje oprogramowanie ransomware? Jest to oprogramowanie, które jest tworzone przez oszustów komputerowych, którzy mają bardzo duże doświadczenie oraz wiedzę na tenże temat. W jaki sposób mogą one dostać się do zasobów danego komputera? W tym względzie należy wskazać na przedostawanie się wirusów ransomware poprzez załączniki do poczty e-mail oraz poprzez przeglądarkę internetową.

Jednocześnie też może się on dostać do zasobów danego komputera poprzez określoną sieć. Przed oprogramowaniem typu ransomware najlepiej chronić się stosując odpowiednie oprogramowanie antywirusowe. W tym względzie warto postawić na profesjonalne oprogramowanie, które w sposób profesjonalny pozwoli ochronić zasoby danego komputera. Warto o tym pomyśleć zanim dojdzie do ataku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.