wirusy komputore
Zagrożenia

Rodzaje wirusów komputerowych

Wirus komputerowy nie jest niczym innym jak zwykłym programem komputerowym. Ma on na celu zakłócenie pracy innych urządzeń, powodowanie ich niszczenia. Wirusy komputerowe powstają każdego dnia, są coraz bardziej zmyślne, są coraz bardziej doskonałe i potrafią coraz więcej. Wirusy komputerowe mogą się mnożyć, mogą tworzyć swoje własne kopie. Jednocześnie też potrafią one zmieniać kody programów, które infekują.

Najtrudniejsze wirusy

Można wyróżnić bardzo wiele różnych rodzajów wirusów komputerowych, których działanie jest mocno zróżnicowane. Ogólnie rzecz ujmując wirusy komputerowe można podzielić na makrowirusy, na wirusy plikowe oraz na wirusy BIOS-owe. Cechą charakterystyczną dla makrowirusów jest to, że dochodzi tutaj do zainfekowania szablonów dokumentów, które są tworzone w pakietach Microsoft Office. Jeśli mowa jest o wirusach plikowych, to są to programy, które dokonują infekowania plików wykonywalnych odnoszących się do danego systemu operacyjnego. Działają w taki sposób, iż dołączają swój kod do kodu odnoszącego się do innego programu. Jeśli mowa jest o wirusach BIOS-owych, to są one programami, które niszczą BIOS danego urządzenia.

Wirusy komputerowe są programami, które są coraz bardziej doskonałe, które potrafią coraz lepiej infekować komputery. Dlatego też elementem nieodzownym, niezbędnym stają się odpowiednie, zaawansowane programy antywirusowe, które mają na celu ochronę zasobów naszych komputerów. W niektórych przypadkach wystarczające jest sięgnięcie po darmowe wersje antywirusów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.