mysz komputerowa
News

Rodzaje myszek komputerowych

Myszki komputerowe to urządzenia znane tak naprawdę od bardzo dawna. Już sam fakt, iż pierwsza na świecie mysz komputerowa powstała w roku 1941 świadczy o tym, że jest to urządzenie z bogatą historią. Współczesne myszki komputerowe oczywiście nie mają wiele wspólnego z tymi pierwszymi, ale na pewno trzeba mieć świadomość tego, jakie były początki. Jeśli mowa jest o myszkach komputerowych, urządzenia te na przestrzeni lat bardzo mocno ewoluowały. Ostatnie lata to dynamiczny ich rozwój, co zresztą można powiedzieć o całej technologii komputerowej. Myszka komputerowa znacząco ułatwia pracę przy komputerze, a nawet można powiedzieć, że w wielu przypadkach ją umożliwia.

Jaką myszkę warto wybrać?

Nie w każdym przypadku przydatna jest typowa myszka, ale trudno mimo wszystko wyobrazić sobie skuteczną pracę przy komputerze bez niej. Jeśli spojrzeć kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat wstecz, to w głównej mierze mieliśmy do czynienia z funkcjonowaniem myszy komputerowych, które działają w oparciu o system kulkowy. Dzisiaj jest on już nieprzydatny, ponieważ myszki komputerowe działają w oparciu o funkcjonowanie lasera. Myszy tym samym stały się urządzeniami bezprzewodowymi, a dzięki temu można z nich korzystać bez większych przeszkód nawet wówczas, gdy znajdujemy się kilka lub kilkanaście metrów od komputera. Jakie rodzaje myszek komputerowych możemy wyróżnić? Pierwszy rodzaj myszy komputerowych do działania wykorzystuje połączenie radiowe. Działają one dzięki połączeniu o częstotliwości 2,4 GHz.

Profesjonalna myszka

Myszka jest skomunikowana z urządzeniem poprzez końcówkę USB z nadajnikiem radiowym, który jest w nią wbudowany. Tutaj końcówka USB musi być przez cały czas włożona do komputera, ponieważ w przeciwnym przypadku łączność nie będzie miała miejsca. Drugi z rodzajów myszy komputerowych działa w oparciu o technologię Bluetooth. Tutaj jednak mówimy o dwóch kluczowych wadach takiego rozwiązania. Mowa jest mianowicie o wyższej cenie jak również o nieco opóźnionej reakcji na działanie użytkownika. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden rodzaj myszek komputerowych, na najbardziej zaawansowane obecnie myszki komputerowe.

Myszki z WiFi

Mowa jest mianowicie o myszkach z technologią WiFi W tym przypadku mowa jest wprawdzie o najwyższej cenie, ale jednocześnie też mowa jest o największej użyteczności i przyjemności z korzystania z myszki komputerowej. W przypadku tego rodzaju myszek komputerowych mowa jest o pełnej funkcjonalności oraz niezawodności. Tutaj komunikacja z komputerem jest na najwyższym poziomie, a zakres działania bardzo daleki. Na pewno również mowa jest o znacznie wyższej cenie, aczkolwiek w tym przypadku płacimy za naprawdę bardzo wysoką jakość. Wybór tego, na którą z tych myszek komputerowych dana osoba się zdecyduje, zależy na pewno od jej indywidualnych wymagań. Na pewno również należy podkreślić to, że w odniesieniu do każdego z tych trzech rodzajów myszek komputerowych, będziemy mówili o bardzo wysokiej jakości oraz bardzo dużej funkcjonalności. Przy zakupie myszki nie warto oszczędzać, ale spojrzeć na aspekt jej przydatności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.