Najlepsze programy antywirusowe z VPN w 2020 roku
Programy

Najlepsze programy antywirusowe z VPN w 2020 roku

Ochrona zasobów komputera przed wirusami jest czymś elementarnym. Istotne, aby owa ochrona była aktualizowana, co ma przełożenie na jej skuteczność. Na rynku funkcjonuje wiele możliwości, wiele programów antywirusowych, z których można skorzystać. Dobrym, zapewniającym bezpieczeństwo rozwiązaniem jest sięgnięcie po najnowsze programy antywirusowe z VPN.

Czym jest VPN?

VPN, czyli virtual private network. Jest to wirtualna sieć prywatna. Jest to sieć, która gwarantuje znacznie wyższy poziom zachowania prywatności oraz bezpieczeństwa dla zasobów komputera w trakcie połączenia z internetem. Dotyczy to opcji korzystania z internetu zarówno w swoim domu jak i w każdym innym miejscu poza nim. VPN odpowiada za tworzenie bezpiecznego połączenia za pomocą sieci publicznych oraz sieci prywatnych.

Rzeczywistość firm antywirusowych

Prawda jest taka, iż mamy do czynienia zaledwie z kilkoma firmami antywirusowymi, które są konkurencyjne w stosunku do osobnych sieci VPN. Wybierając dany program/pakiet antywirusowy, warto więc postawić na bardzo wysoką jakość. Elementy, na które w momencie decyzji zakupu należy zwrócić uwagę to:

  • – bezpieczeństwo VPN,
  • – dostępność VPN,
  • – silna ochrona przed oprogramowaniem złośliwym,
  • – dobry stosunek pomiędzy jakością oraz ceną,
  • – brak skomplikowania w technice użytkowania.

Programy, które będą przydatne

Mówiąc o najlepszych programach antywirusowych z VPN w roku 2020, należy przede wszystkim wskazać na Norton 360. Odznacza się on bardzo dużą skutecznością oraz prostotą w obsłudze. Nie ma tutaj żadnych logów, co ma przełożenie na fakt, iż nawet firma Norton nie prowadzi rejestracji danych oraz nie przeprowadza śledzenia aktywności użytkownika online.

Norton 360 posiada wyłącznik oraz ochronę przed wyciekiem DNS. Tym samym można ten program sklasyfikować jako jedną z najwyższej klasy sieć VPN. Potwierdzeniem bardzo wysokiej jakości jest także to, iż program zyskał wyjątkowo wysokiej oceny w zakresie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Posiada on w sobie doskonałe narzędzia ochrony osobistej. Wystarczy wskazać na kontrolę rodzicielską czy też na menedżer haseł. Biorąc pod uwagę pakiet najniższego poziomu, Norton 360 daje nieograniczoną liczbę VPN. Bardzo dobra cena, a przy tym dostępność do nieograniczonej ilości sieci VPN oraz silny antywirus. To wszystko daje obraz programu wręcz idealnego.

Bitdefender Total Security

Kolejny z programów, który nie może umknąć uwadze. Jest to oprogramowanie, które zostało wyposażone w bardzo wydajną sieć VPN. Owa sieć VPN posiada lokalizacje serwerów w 27 miejscach, jest ona bardzo prosta w obsłudze, a poza tym również mowa jest o jednej z większych wydajności. W tym oprogramowaniu mamy do czynienia z przełącznikiem zabicia, z ochroną przed niekontrolowanym wyciekiem DNS oraz z brakiem dzienników. Prywatność użytkownika jest chroniona w najlepszy z możliwych sposobów. Tym samym jeśli chodzi o bezpieczeństwo użytkowania sieci, o wydajność, jest to jeden z najlepszych na rynku programów. Mankamentem w tym przypadku jest stosunkowo wysoka cena.

W ofercie sprzedaży znajduje się wiele różnych programów z roku 2020, które mogą z powodzeniem być stosowane i zapewniają pełną ochronę w sieci VPN. Mówiąc o tych najlepszych, o tych, po które z ręką na sercu warto jest sięgnąć, można jeszcze wyróżnić kilka. Wśród nich jest chociażby pakiet Avira Prime firmy Avira, Panda Dome, który stawia w głównej mierze na kontrolę rodzicielską czy też total Av.

Pamiętać należy, że sieć VPN to nie to samo co program antywirusowy, a tym samym posiadanie owej sieci nie oznacza wcale, że można zaniedbać kwestię zaopatrzenia się w profesjonalny program antywirusowy. Z drugiej strony należy także podkreślić to, że sieć VPN nie ma negatywnego wpływu w odniesieniu do funkcjonalności posiadanego programu antywirusowego. W niektórych sytuacjach ktoś może mieć bowiem pewne wątpliwości jeśli VPN będzie kupowane jako całkiem odrębna usługa. VPN to dodatkowa ochrona zasobów komputera i ochrona prywatności użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.