News Zagrożenia

Najlepsze programy do usuwania szkodliwego oprogramowania

Odkąd korzystanie z komputera zaczyna przypominać nieraz prawdziwą wojnę o bezpieczeństwo swojego sprzętu i danych, informacje o tym, w jaki sposób można się chronić, są absolutną podstawą. System Windows gwarantuje nam swojego Defendera, który faktycznie, sprawdza się, ale nie we wszystkich przypadkach. Złośliwego oprogramowania, czyli malware,  jest tyle rodzajów i co chwilę pojawia się następne, że trudno jednemu programowi poradzić sobie ze wszystkim. Jest to zwyczajnie niemożliwe.

Malwarebytes

To produkt tej samej firmy, która proponuje do walki z malware jeszcze inne oprogramowanie – AdwCleaner. Malwarebytes jest uzupełnieniem tradycyjnych programów antywirusowych i pewnie z tego powodu okna programu do złudzenia przypominają jeden z nich. Jest naprawdę skuteczną bronią w walce z oprogramowaniem szpiegującym nowej generacji, szczególnie tym, którego nie tak prosto wyłowić. Można z niego korzystać z wersji darmowej oraz płatnej. Oczywiście zdecydowanie lepszą ochronę, w tym ochronę w czasie rzeczywistym, można zyskać korzystając z wersji płatnej programu. Pierwsze czternaście dni można jednak program bez problemu testować w pełnej wersji, po tym czasie automatycznie zostajemy z wersją „free”. Aktualność można samodzielnie sprawdzać, za pomocą menu głównego, wybrania opcji statusu skanowania, a następnie kliknięcia w aktualizacje.

AdwCleaner

To narzędzie, o którym wspominaliśmy wcześniej. To idealna aplikacja dla wszystkich lubiących nieskomplikowane programy oraz niekoniecznie rozbudowane menu czy ilość rzeczy samodzielnego skonfigurowania. Narzędzie jest dedykowane miłośnikom surfowania po Internecie, którzy mają dość oprogramowania PUP, które chociaż nie jest uznawane za niebezpieczne, tak jak na przykład malware, to jednak swoje jest w stanie zaszkodzić. Do PUP zaliczane są bowiem niechciane paski narzędzi, biorące się  w zasadzie znikąd, aplikacje oraz komponenty adware, które instalowane są przypadkowo lub bez naszej zgody i wiedzy. To również te elementy, które odpowiadają za zmiany w naszych przeglądarkach internetowych, na przykład za zmiany strony startowej.

HitmanPro

To jeden z programów niewymagających instalowania na komputerze. Okres próbny trwa 30 dni, a aktywowany zostaje samoczynnie podczas pierwszego skanowania komputera. Program wykrywa zagrożenia oraz to, czy komputer nie został w jakiś sposób zainfekowany niechcianym oprogramowaniem. W przypadku tej aplikacji wykryte zagrożenia można poddać kwarantannie można je zignorować lub usunąć. Działanie programu opiera się na chmurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.