Samsung daje 200 tysięcy dolarów za złamanie zabezpieczeń
News

Samsung daje 200 tysięcy dolarów za złamanie zabezpieczeń

O kwestiach bezpieczeństwa mówi się dzisiaj naprawdę ogromnie dużo i to ani bez przesady, ani nie bez powodu. Hackerskie ataki są dzisiaj w zasadzie codziennością, tak jak próby obchodzenia zabezpieczeń poszczególnych, dużych, korporacyjnych firm, nawet tych prowadzących badania nad najlepszymi programami antywirusowymi. Bezpieczeństwo danych w dzisiejszym cyfrowym świecie jest najważniejsze, dlatego coraz więcej firm wchodzi w projekty typu „bug hunter”, mające na celu wskazanie słabych punktów ochrony systemu, który jest absolutna podstawa działania firmy. Tym razem Samsung wyszedł z inicjatywą zapłacenia równych dwustu tysięcy dolarów za skuteczną próbę złamania zabezpieczeń systemowych.

Takie akcje są bardzo chwalebne, ponieważ pomagają przeciwdziałać sytuacjom niebezpiecznym dla klientów oraz oczywiście ze względów wizerunkowych – chyba jeszcze ważniejszych od kwestii bezpieczeństwa.

Na czym na polegać współpraca?

Firma Samsung jest skłonna zapłacić taką sumę pieniędzy każdemu, kto wykaże faktyczne rażące błędy w zabezpieczeniach urządzeń – ale jedynie urządzeń mobilnych, ponieważ to na nie marka kładzie największy nacisk. Aby móc przystąpić do poszukiwań, wszystkie aplikacje i usługi oferowane czy tworzone przez firmę Samsung lub jej podwykonawców muszą być zaktualizowane do bieżącej wersji, muszą także być aktywne (w przypadku usług). Za uchybienia w zabezpieczeniach w takich sytuacjach firma faktycznie zobowiązuje się wypłacać niemałą należność za wykonane zadanie.

Po co to wszystko?

Firma obrała oficjalne stanowisko stwierdzając, że wszelkie kwestie bezpieczeństwa ich użytkowników są dla nich absolutnym priorytetem, podobnie jak możliwość zachowania maksymalnej prywatności. Wysoka gratyfikacja za wyszukanie błędów ma być również dla firmy możliwością na stworzenie nowej i nowoczesnej sieci badaczy, wspólnie pracujących dla nich oraz dla bezpieczeństwa innych. W połączeniu sił najlepszych specjalistów widzą szansę na tworzenie faktycznie bezpiecznych aplikacji czy usług, z których można korzystać bez strachu.

Jakich modeli dotyczą badania?

Jeśli chodzi o modele, których dotyczy poszukiwanie niebezpieczeństw, na liście znalazły się przede wszystkim nowości, a więc Samsung S8 i S78, ale także Note 8 czy produkowane w 2016 roku Samsungi J3 oraz A5. Oczywiście na liście sprzętów nie mogło zabraknąć flagowego Samsunga Galaxy S6. Informacja o programie jest podana pod specjalnym adresem strony internetowej, zaś znalezione błędy można zgłaszać również za pomocą strony internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.