News

Praca zdalna i koronawirus – jak efektywnie pracować z domu?

W dobie koronawirusa mamy do czynienia ze znacznie zwiększoną popularnością pracy zdalnej. Z jednej strony istnieje takie zapotrzebowanie, aby ograniczyć ryzyko zakażenia. Z drugiej strony jednak praca w systemie zdalnym to określone korzyści niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. Praca zdalna jest związana z oszczędnością czasu potrzebnego na dotarcie do biura, może dawać więcej swobody, ale jest związana z pewnymi ograniczeniami czy też wadami. Chodzi jednakże o to, aby niezależnie od warunków, należy zadbać o to, aby była ona jak najbardziej efektywna. Jest to jak najbardziej możliwe pod warunkiem jasnego określenia zasad, wyodrębnienia pewnej przestrzeni jak również i zastosowania odpowiednich, profesjonalnych narzędzi.

Narzędzia pracy zdalnej

W efektywności pracy zdalnej, w jej podnoszeniu można wskazywać na bardzo różne narzędzia. Niemniej jednak tym, co w dobie współczesnej jest najbardziej przydatne i cenione, to platforma Microsoft 365. Jest to oprogramowanie, do którego dostęp ma każdy, kto tylko z niej chce korzystać. Microsoft 365 to wiele użytecznych funkcjonalności, wśród których jest dostęp do znanych bardzo dobrze programów jak:

  • Word
  • Power Point
  • Excell
  • Outlook
  • Exchange

Oczywiście to nie wszystko, ponieważ Microsoft 365 to dostęp do obszernego magazynu w chmurze o wielkości 1TB. Niewątpliwie w kontekście skuteczności pracy zdalnej narzędziem podstawowym staje się usługa Microsoft Teams.

Microsoft Teams

W pracy zdalnej bardzo ważna jest dostępność do wyżej wymienionych programów biurowych. To jednak nie wszystko. Aby bowiem można było ją nazwać skuteczną, efektywną, bardzo ważna jest możliwość nawiązywania kontaktów z innymi współpracownikami lub też z klientami. Microsoft Teams to usługa stworzona właśnie do tego, aby móc ten kontakt nawiązać. Microsoft Teams to możliwość czatowania z każdego dowolnego miejsca, w którym znajdujemy się w danym momencie. Microsoft Teams to także możliwość prowadzenia spotkań, konferencji, wideokonferencji oraz wielu innych spotkań z wieloma osobami jednocześnie. To nie tylko spotkania, ale także możliwość udostępniania różnego rodzaju dokumentów. Microsoft Teams oferuje bardzo łatwy w obsłudze, intuicyjny interfejs oraz dostęp do pomocy technicznej, dzięki któremu wszelkie niejasności mogą w bardzo szybki sposób zostać usunięte. Aplikacja to również dostęp do programów biurowych. To wszystko sprawia, że Microsoft Teams odpowiada zapotrzebowaniu współczesnego rynku, w którym praca zdalna nabrała bardzo szczególnego znaczenia.

Nie tylko w obliczu epidemii koronawirusa, ale także w odniesieniu do rzeczywistości bez zagrożenia epidemiologicznego praca zdalna ma coraz większe znaczenie, ponieważ jest to znacznie efektywniejszy, wygodniejszy sposób pracy. Praca zdalna zyskiwała bardzo wiele nawet przed czasem epidemii koronawirusa, a w obliczu konieczności społecznej izolacji i ograniczenia kontaktu, zyskała jeszcze bardziej. Ma ona jednak sens tylko z użyciem odpowiednich narzędzi jak Microsoft Teams.

Polecamy artykuł: Microsoft Teams – pierwsze kroki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.