mysz gamingowa
News

Dobra myszka gamingowa – odpowiednie zakupy

Sprzęt do gier komputerowych musi spełniać określone normy. Nie ulega żadnej wątpliwości, że jeśli nie zadbamy o właściwą jakość sprzętu, to nie będziemy mieli pełnej frajdy z gry komputerowej. Tak naprawdę najważniejszym elementem jest na pewno sam komputer, aczkolwiek nie jest to jedyny element, o który należy zadbać. W odniesieniu do uzyskania pełnej frajdy z gry komputerowej, bardzo ważne jest na pewno to, aby pozyskać dobrej jakości myszkę komputerową. Jest to sprzęt, który w grach komputerowych odgrywa istotną rolę.

Zwykła a gamingowa

Czym różni się myszka gamingowa od tej zwykłej? Na pewno powinna być bardziej wytrzymała, ale to nie jest jedyna cecha, nie jest to jedyna różnica, na jaką należy zwrócić uwagę. Na pewno jeśli zależy nam na dobrej jakości, to nie możemy skupiać się na cenie. Za dobrej jakości myszkę gamingową na pewno musimy nieco więcej zapłacić i nie ma co zbyt mocno w tym elemencie oszczędzać. Na co w szczególności należy zwrócić uwagę kupując myszkę gamingową? Przede wszystkim istotne jest to, aby zwrócić uwagę na jakość samego sensora. Nie ma konieczności polowania na myszkę z takim sensorem, który będzie zapewniał pięciocyfrową rozdzielczość DPI, ale na pewno istotne jest to, aby ten sprzęt odznaczał się wysoką precyzją.

Czas reakcji sprzętu

Kolejnym z bardzo istotnych elementów jest czas reakcji sprzętu 1 ms – odświeżanie 1000 Hz. Nie można nie zwrócić uwagi również na taki aspekt, jakim jest ergonomiczna obudowa myszki gamingowej. Oczywiście tutaj jest to dosyć indywidualna kwestia, ale tak naprawdę owa ergonomia powinna być zachowana, taką myszkę powinno się dobrze trzymać w dłoni, ponieważ od tego elementu w dużym stopniu zależy skuteczność gry, skuteczność zabawy przy komputerze i frajda z gry. Równocześnie też niezwykle istotnym elementem jest sama obudowa, sama konstrukcja myszki, zastosowanie jakichś antypoślizgowych materiałów na powierzchni jak również zastosowanie antypoślizgowych podkładek.

Przewodowa czy bezprzewodowa

Powstaje jeszcze jedno bardzo ważne pytanie. Chodzi mianowicie o to czy lepszym rozwiązaniem jest zakup myszki przewodowej, czy też lepiej jest pozyskać myszkę bezprzewodową? Tutaj oczywiście można wybrać zarówno jedną jak i drugą opcję, aczkolwiek bardzo istotne jest to, aby myszka bezprzewodowa oferowała bardzo krótki czas reakcji wynoszący 1 ms. Poza tym również czas pomiędzy koniecznością ładowania myszki bezprzewodowej powinien być większy niż jedna doba. W przeciwnym razie bardzo trudno będzie uzyskać wymaganą jakość, a sama gra może nie wiązać się z wystarczającą satysfakcją. Myszki gamingowe to specjalna kategoria produktów, które powinny być kupowane przez osoby pasjonujące się grami.

Od zwykłej myszki ta gamingowa różni się zasadniczo. Oczywiście myszkę gamingową można stosować do normalnego stosowania, ale w drugim kierunku to już nie działa. Jeśli komuś zależy na odpowiedniej jakości gry, to oczywiście nie można nie postawić na dobrej jakości sprzęt komputerowy, w tym również należy postawić na dobrej jakości myszkę komputerową, ale na szczęście dobrej jakości myszki są powszechnie dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.