Media

Co robić, gdy drukarka nie drukuje?

Zarówno w użytkowaniu prywatnym jak i w odniesieniu do użytkowania drukarki w pracy, bardzo istotne jest to, aby to urządzenie działało w pełni sprawnie przez cały czas. Jednakże rzeczywistość potrafi być zgoła odmienna. Zdarza się nieraz, że będziemy mieli do czynienia z awarią komputera czy też z awarią drukarki. W takiej sytuacji czymś bardzo istotnym jest odpowiednie zdiagnozowanie powstałej usterki oraz oczywiście sprawne jej usunięcie. Jednym ze zjawisk, z którym możemy mieć dosyć często do czynienia, jest awaria drukarki. Możemy mieć do czynienia z sytuacją, w której nasza drukarka po prostu nie odpowiada na polecenia użytkownika, a tym samym nie jest możliwe drukowanie.

Kłopot z drukarką

Przyczyna takiej sytuacji może być bardzo różnorodna i niekoniecznie ową przyczyną będzie sama drukarka. Tutaj można bowiem mówić o różnych winowajcach takiej sytuacji. Tak naprawdę nieprawidłowe działanie drukarki to jedna z najczęściej notowanych awarii. Co zatem najczęściej jest przyczyną niemożności skorzystania z drukarki w danym momencie? Na pewno pierwszym krokiem, na który należy się zdecydować, jest sprawdzenie wszelkich połączeń kablowych. To bardzo banalna przyczyna wystąpienia nieprawidłowości, ale właśnie owa banalna przyczyna zdarza się bardzo często. Mowa jest mianowicie o nieprawidłowo podłączonych kablach lub też o ich przypadkowym odłączeniu lub poluzowaniu. Kolejną z przyczyn, na którą można natrafić, jest brak kompatybilności ze sterownikami. Jeśli bowiem sama drukarka działa po włączeniu jej do źródła zasilania, ale niemożliwe jest dokonanie operacji drukowania, to możemy mieć problem ze sterownikami. To zdarza się w przypadku nowych urządzeń, które zostały dopiero zakupione.

Co trzeba zrobić?

W takiej sytuacji należy zainstalować sterowniki, które zazwyczaj są dołączone do nowo zakupionych urządzeń. Jeśli mimo ich zainstalowania nadal nie jest możliwe drukowanie, to wówczas należy pobrać ze strony producenta aktualne sterowniki i to powinno pomóc. Chcemy wskazać na jeszcze inne problemy, które mogą wystąpić. Być może jest to również bardzo banalne, aczkolwiek bywa, że się zdarza. Chodzi mianowicie o to, że czasem użytkownik zapomina o załadowaniu papieru do drukarki. Bardzo banalna przyczyna tego, że drukarka nie chce działać, aczkolwiek rzeczywistość pokazuje, że taka przyczyna także się zdarza. Poza tym za nieprawidłowe działanie urządzenia odpowiadać może kurz zalegający w drukarce.

Oprócz tego możemy mieć do czynienia z rozlanym tuszem, możemy mieć do czynienia z pyłem z papieru lub kawałkami papieru. W takiej sytuacji samodzielne czyszczenie drukarki może okazać się błędne. Należy bowiem w tej sytuacji oddać drukarkę do czyszczenia przez profesjonalny serwis komputerowy. Wskazaliśmy w tym miejscu na najczęściej pojawiające się problemy z drukarką, na sytuacje, w których owa drukarka nie działa w sposób prawidłowy lub nie drukuje wcale. Do powstałego problemu należy podejść w sposób racjonalny, należy przede wszystkim skupić się na prawidłowym zdiagnozowaniu urządzenia oraz powstałego problemu. Najczęściej źródło problemu jest łatwe do usunięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.