antywirus
Programy

Antywirus na Androida

Smartfon stał się urządzeniem, które śmiało można określić mianem podręcznego komputera. Dzisiaj trudno bowiem mówić o tym, że jest to tylko, a nawet w głównej mierze telefon komórkowy. Skoro więc smartfon jest małym, osobistym komputerem pozwalającym łączyć się z siecią www i wykonywać różnego rodzaju operacje, to tym samym, podobnie jak komputery online, tak i tutaj będziemy mówili o konieczności zastosowania odpowiednich zabezpieczeń przed działaniem cyberprzestępców. Dzisiaj notuje się bardzo dużą ilość cyberataków skierowanych właśnie na urządzenia mobilne.

Miej świadomość z zagrożenia

Nie każdy użytkownik tymczasem ma świadomość istniejącego zagrożenia i nie każdy zadba o zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego w smartfonie. W sposób szczególny narażeni są użytkownicy smartfonów działających w oparciu o system Google Android, ponieważ to właśnie na takie urządzenia przypuszczanych jest najwięcej cyberataków. Oczywiście jednocześnie funkcjonuje spora grupa programów antywirusowych dedykowanych właśnie urządzeniom mobilnym opartym o ww system operacyjny. Bardzo istotne będzie nie tylko to, aby antywirus był w urządzeniu zainstalowany, ale również to, aby był on cały czas aktualizowany. Tylko wówczas będzie bowiem można mówić o odpowiedniej skuteczności wykrywania i usuwania zagrożeń.

Jaki antywirus wybrać?

Oczywiście w tym miejscu pojawia się kluczowe pytanie o to, jaki antywirus będzie tym najbardziej właściwym, najbardziej skutecznym i na jaki należy lub też na jaki warto postawić? W tym względzie na pewno warto sie posiłkować fachowymi rankingami antywirusów, które wskażą na te pozycje, które są sprawdzone i zapewniają pełnię bezpieczeństwa. Jakie zatem konkretne nazwy powinny przykuć naszą uwagę?

Konkretne antywirusy

Wskażemy na pięć konkretnych programów antywirusowych na smartfony, które zostały uznane przez profesjonalistów jak i przez użytkowników za bardzo dobre. Mowa jest zatem o takich produktach jak chociażby Avira Antivirus – Virus Cleaner&VPN, Avast Antivirus darmowy, Panda security – antywirus &VPN, Bitdefender Antivirus Free oraz Antivirus mobilny Kaspersky – ochrona&App Lock. Każda z tych nazw oznacza bardzo wysoką wydajność ochrony i zapewnia bezpieczeństwo. Należy równocześnie podkreślić to, że owe programy antywirusowe nie spowalniają smartfonów, co oczywiście ma tutaj bardzo duże znaczenie.

Na pewno w sieci mamy do czynienia ze znacznie większą ilością propozycji w tejże materii, aczkolwiek to właśnie wspomniane nazwy zapewniają najwyższy stopień ochrony urządzeń działających w oparciu o system Google Android przed atakami cyberprzestępców. Poza ochroną w postaci programu antywirusowego czymś niezbędnym jest także zdrowy rozsądek. Jeśli bowiem tego elementu zabraknie, to nawet najnowocześniejszy program antywirusowy okaże się zupełnie bezużytecznym. Tym samym zwyczajowa ostrożność w podejmowaniu wszelkich działań w sieci, jest podstawowym aspektem, dzięki któremu będziemy mogli mówić o tym, że nasz smartfon, wszelkie dane i informacje są po prostu bezpieczne i możemy bez przeszkód, bez obaw z sieci korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.